TERMIN I MIEJSCE ZAJĘĆ
- l28 lutego 2022 godz. 09:00 - 11:00
- Zajęcia prowadzone są w formule on-line za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć.
- Każdy uczestnik, który opłacił zajęcia, otrzyma na adres podany w formularzu zgłoszenia, link z dostępem do platformy, co najmniej na dzień przed dniem realizacji.
WYKŁADOWCA
Kacper Sołoniewicz - adwokat, doradca podatkowy. Właściciel kancelarii prawno-podatkowej z siedzibą w Łodzi. Specjalizuje się w prawie podatkowym, w szczególności podatkach CIT, PIT i VAT, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym i karnym gospodarczym. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie podatkowym na rzecz podmiotów gospodarczych z udziałem jednostek samorządu terytorialnego i Skarbu Państwa. Autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Prelegent na szkoleniach z zakresu prawa podatkowego, prawa handlowego oraz prawa karnego skarbowego. Wykładowca w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
PROGRAM
- Spółka z o.o. jako remedium na Polski Ład?
- Jak legalnie uniknąć podwójnego opodatkowania, czyli alternatywne w stosunku do dywidendy sposoby na transfer zysku od spółki z o.o. do wspólnika: wynagrodzenie zarządu, świadczenie usług w ramach JDG, art. 176 KSH, najem, inne.
- Ukryta dywidenda – kiedy wynagrodzenie wspólnika/członka zarządu nie jest kosztem podatkowym spółki?
- Świadczenie usług przez wspólnika na rzecz spółki z o.o. – ryzyka podatkowe i sposoby na ich ograniczenie.
- Zasady reprezentacji spółki z o.o. przy zawieraniu umowy z członkiem zarządu.
- Spółka komandytowa jako forma optymalizacji należności budżetowych w Polskim Ładzie.
- Spółka komandytowa jako podatnik CIT.
- Zasady opodatkowania wypłaty zysków.
- Zwolnienia i odliczenia przy wypłacie zysku na rzecz komplementariuszy i komandytariuszy.
- Zasady obliczania składki zdrowotnej dla komandytariuszy i komplementariuszy w Polskim Ładzie.
- Danina solidarnościowa – czy wspólnicy spółki komandytowej jej podlegają?
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
- komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia sprawnego przebiegu zajęć, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
OPŁATA
- 135,00 zł/ osoby dla członków wspierających posiadających opłaconą składkę
- 150,00 zł/ osoby dla pozostałych podmiotów gospodarczych i osób fizycznych
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu zajęć, które zostanie wysłane pocztą elektroniczną na adres podany w formularzu zgłoszenia.
INFORMACJE DODATKOWE
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie formularza zgłoszenia (poniżej „zapisz się”) oraz dokonanie wpłaty na nasze konto:
Beskidzki Bank Spółdzielczy 13 8111 0009 2001 0031 4312 0001
do dnia roboczego poprzedzającego zajęcia.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć z przyczyn od siebie niezależnych, jak np. w przypadku, gdy do dnia poprzedzającego realizację należność ureguluje zbyt mała ilość osób. Informacja o ewentualnym odwołaniu zajęć zostanie wysłana drogą mailową.
Odstąpienie od zajęć musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) najpóźniej do godz. 12:00 przedostatniego dnia roboczego poprzedzającego zajęcia. Odstąpienie w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów zajęć przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w zajęciach nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności..
Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.