TERMIN I MIEJSCE ZAJĘĆ
- 7 i 17 listopada 2022 r. od godz. 09:00 - 13:00 (szkolenie dwudniowe)
- Zajęcia prowadzone są w formule on-line za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć.
- Każdy uczestnik, który opłacił zajęcia, otrzyma na adres podany w formularzu zgłoszenia, link z dostępem do platformy, co najmniej na dzień przed dniem realizacji.
CEL
Dwudniowe szkolenie dedykowane podatkowi VAT w zakresie dostaw zagranicznych skierowane jest do wszystkich osób, które mają bezpośredni lub pośredni kontakt z zagranicznymi dostawami towarów. Do udziału zapraszamy działy finansowo-księgowe, handlowców, działy spedycji i transportu. Dwa dni intensywnej edukacji pozwolą Państwu nabyć bezcenne umiejętności związane z:
- prawidłową klasyfikacją dostaw towarowych
- wyborem miejsca opodatkowania
- rejestracją w innym państwie
- zastosowaniem prawidłowej stawki
- tworzenie zapisów umownych zabezpieczających prawo do stawki preferencyjnej
- eliminowaniem ryzyk podatkowych
- fakturowaniem
WYKŁADOWCA
Piotr Kowerdej - twórca firmy Rewolucja Umysłów. Dyrektor ds. strategii finansowych VIRAKO Sp. z o. o. Posiada wieloletnie doświadczenie w działalności trenerskiej, związanej z prawem podatkowym (przeprowadził ponad 2 000 szkoleń). Specjalizuje się w podatku VAT, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów obrotu transgranicznego. Współpracuje z wieloma oddziałami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
PROGRAM
- Background – kim jestem i kim mogę być jako podatnik.
- Charakterystyka czynności obrotu zagranicznego.
- Schematy opodatkowania – obalenie mitów!
- Analiza pojęć ustawowych.
- Kto i kiedy jest podatnikiem w obrocie zagranicznym.
- SCHEMAT MYŚLENIA.
- Czym jest dostawa a czym jest sprzedaż?
- Analiza schematów opodatkowania.
- Kiedy WDT a kiedy EKSPORT?
- Czynności pomocnicze i ich rozliczenie.
- Zasady rozpoznania obowiązków podatkowych.
- Kursy przeliczeniowe.
- Kompleksowe przykłady.
- Dostawy niepodlegające opodatkowaniu w Polsce – Np.
- Seryjność – zasady
- Niezbędne zapisy umowne zabezpieczające nasze prawo do stawki zerowej.
- Transakcje łańcuchowe gdy jesteśmy pierwszym dostawcą.
- Podsumowanie i istotne wnioski.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
- komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia sprawnego przebiegu zajęć, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
OPŁATA
- 500,00 zł/ od osoby dla członków wspierających Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej SKwP, posiadających opłaconą składkę
- 550,00 zł/ osoby dla pozostałych podmiotów gospodarczych i osób fizycznych
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu zajęć, które zostanie wysłane pocztą elektroniczną na adres podany w formularzu zgłoszenia.
INFORMACJE DODATKOWE
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie formularza zgłoszenia (poniżej „zapisz się”) oraz dokonanie wpłaty na nasze konto:
Beskidzki Bank Spółdzielczy 13 8111 0009 2001 0031 4312 0001
do dnia roboczego poprzedzającego zajęcia.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć z przyczyn od siebie niezależnych, jak np. w przypadku, gdy do dnia poprzedzającego realizację należność ureguluje zbyt mała ilość osób. Informacja o ewentualnym odwołaniu zajęć zostanie wysłana drogą mailową.
Odstąpienie od zajęć musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) najpóźniej do godz. 12:00 przedostatniego dnia roboczego poprzedzającego zajęcia. Odstąpienie w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów zajęć przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w zajęciach nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności..
Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.