Miasto:
Bielsko-Biała
Typ:
szkolenie
Tryb:
Jednodniowy on-line
Opłata:
440,- zł od osoby
400,- złod osoby dla członków wspierających Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej SKwP, posiadających opłaconą składkę

TERMIN I MIEJSCE ZAJĘĆ

  • 12 czerwca 2024 r. od godz. 09:00- 16:00 
  • Zajęcia prowadzone są w formule on-line za pośrednictwem Internetu przy użyciu platformy do zdalnego prowadzenia zajęć.
  • Każdy uczestnik, który opłacił zajęcia, otrzyma na adres podany w formularzu zgłoszenia, link z dostępem do platformy, co najmniej na dzień przed dniem realizacji.

WYKŁADOWCA

Beata Tomaszewska - specjalista w zakresie płac

ADRESAT

Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za prawidłowe naliczanie wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę z naliczania wynagrodzenia w sytuacjach nietypowych oraz z zakresu korygowania naliczeń. Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do pracowników działów płac, pracowników biur rachunkowych, księgowych, którzy są na co dzień zaangażowani są w procesy związane z naliczaniem wynagrodzeń pracowników, które chcą nauczyć się prawidłowo naliczać wynagrodzenia w sytuacjach niestandardowych i poprawnie dokonywać korekt naliczeń.

CEL

Przeanalizowanie i przećwiczenie na przykładach naliczania wynagrodzenia w sytuacjach nietypowych np. podwyżka wynagrodzenia w środku miesiąca, wsteczna podwyżka wynagrodzenia, dopłata składek, zwrot nadpłaconych składek, rozliczenie zwolnienia lekarskiego z opóźnieniem, przekwalifikowanie zwolnienia.

KORZYŚCI

Warsztatowa forma zajęć pozwala uczestnikom przyswoić wiedzę z zakresu naliczania i korygowania wynagrodzeń. Po zajęciach uczestnicy będą potrafili prawidłowo ustalać wynagrodzenie w sytuacjach nietypowych i poprawnie dokonywać korekt naliczonego wcześniej wynagrodzenia Zagadnienia zostaną wyjaśnione w przystępny sposób. Na zajęciach zostaną przeanalizowane i omówione przykłady z życia wzięte co pozwoli uniknąć błędów w codziennej pracy.

FORMA ZAJĘĆ

wykład trenera, analiza przypadków, analiza orzecznictwa, ćwiczenia dyskusja i wymiana doświadczeń oraz sesja odpowiedzi na pytania uczestników zadawane na bieżąco oraz na podsumowanie zajęć po zrealizowaniu programu.

PROGRAM

I Rozliczanie wynagrodzenia w skali roku.

  1. Wyliczenie wynagrodzenia przy przekroczeniu progu podatkowego,
  2. Wyliczenie wynagrodzenia przy przekroczeniu progu podatkowego i limitu ZUS,
  3. Wyliczenie wynagrodzenia przy przekroczeniu progu zwolnienia podatkowego „zerowy PIT”,
  4. Wyliczenie wynagrodzenia przy przekroczeniu progu zwolnienia podatkowego „zerowy PIT” gdy pracownik ma wypłacany zasiłek chorobowy zasiłek macierzyński,

II Naliczanie wynagrodzenia w przypadku naliczania kilku list w miesiącu.

  1. Zasada naliczania składek społecznych,
  2. Zasada ograniczenia składki zdrowotnej do wysokości zaliczki na podatek wyliczonej zgodnie z zasadami obowiązującymi w 2021 r.,
  3. Zasady stosowania kosztów uzyskania przychodów i ulgi podatkowej,

III. Rozliczanie zwolnienia lekarskiego, które wpłynęło po naliczeniu wypłaty wynagrodzenia.

  1. Zasada rozliczania zwolnienia do 30 dni,
  2. Zasada korygowania miesiąca poprzedniego,

IV. Zasady naliczania wynagrodzenia w miesiącu, w którym pracownik korzystał ze zwolnienia od pracy z powodu działania siły wyższej w pilnych sprawach rodzinnych z zachowaniem prawa do 50% wynagrodzenia.

  1. Praktyczne przykłady obliczania wynagrodzenia za nieobecność z zachowaniem prawa do 50% wynagrodzenia przy wynagrodzeniu w stałej stawce miesięcznej,
  2. Praktyczne przykłady obliczania wynagrodzenia nieobecność z zachowaniem prawa do 50% wynagrodzenia ze składników zmiennych,

V. Wypłata wynagrodzenia i odprawy pośmiertnej rodzinie zmarłego pracownika status składkowo podatkowy,

VI. Dokonywanie naliczeń korygujących:

  1. Niedopłata składek społecznych,
  2. Zwrot składek społecznych w związku z przekroczeniem rocznego limitu ZUS,
  3. Uznanie zdarzenia jako wypadek w drodze do pracy,
  4. Uznanie zdarzenia jako wypadek w pracy,
  5. Zakwalifikowanie zasiłku jako wynagrodzenie chorobowe,
  6. Obliczenie wyrównania zasiłku macierzyńskiego do 100% na wniosek pracownika.

 

 WYMAGANIA SPRZĘTOWE

  • komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia sprawnego przebiegu zajęć, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.

OPŁATA

  • 400,00 zł/ osoby dla członków wspierających Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej SKwP, posiadających opłaconą składkę
  • 440,00 zł/ osoby dla pozostałych podmiotów gospodarczych i osób fizycznych

Cena obejmuje:

  • wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
  • zaświadczenie o ukończeniu zajęć, które zostanie wysłane pocztą elektroniczną na adres podany w formularzu zgłoszenia.

INFORMACJE DODATKOWE

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie formularza zgłoszenia (poniżej „zapisz się”) oraz dokonanie wpłaty na nasze konto:

Beskidzki Bank Spółdzielczy 13 8111 0009 2001 0031 4312 0001 

do dnia roboczego poprzedzającego zajęcia. 

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć z przyczyn od siebie niezależnych,  jak np. w przypadku, gdy do dnia poprzedzającego realizację należność ureguluje zbyt mała ilość osób. Informacja o ewentualnym odwołaniu zajęć  zostanie wysłana drogą mailową.

Odstąpienie od zajęć musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) najpóźniej do godz. 12:00 przedostatniego dnia roboczego poprzedzającego zajęcia. Odstąpienie w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów zajęć przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w zajęciach nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności..

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. 

ul. Wrzosowa 33
43-300 Bielsko-Biała

tel.33 811 84 04
tel. 33 811 68 90

biuro@bielsko.skwp.pl

BBS13 8111 0009 2001 0031 4312 0001