TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA
- 17 grudnia 2024 r. od godz. 10.00-14.00, plus konsultacje indywidualne 2 godziny
- Szkolenie prowadzone jest w formule on-line (TEAMS). Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.
WYKŁADOWCA
Agnieszka Kisielewska – prawnik, ukończyła Uniwersytet Gdański Wydział prawa i administracji oraz studia podyplomowe Zarządzanie zasobami ludzkimi na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Doświadczenie zawodowe zdobył w Państwowej Inspekcji Pracy jako Inspektor pracy, który przeprowadził kilka tysięcy kontroli w zakresie prawa pracy i transportu drogowego w tym czasu pracy kierowców . Od kilkunastu lat jako wykładowca i trener współpracujący z licznymi firmami w tym z Politechniką Gdańską. Prowadzi szkolenia z tematyki prawa pracy i czasu pracy kierowców z uwzględnieniem najnowszych zmian w obowiązujących przepisach. Ekspert i praktyk w dziedzinie rozliczania czasu pracy kierowców, urlopów wypoczynkowych, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, naliczania wynagrodzenia za pracę oraz innych należności ze stosunku pracy. Jako wykładowca w sposób przystępny oraz praktyczny przekazuje wiedzę swoim słuchaczom.
CEL
Celem szkolenia jest zapewnienie uczestnikom kompleksowej wiedzy na temat czasu pracy kierowców oraz związanych z tym przepisów i regulacji. Szczegółowe omówienie najczęściej zadawanych pytań, obowiązkowe dokumenty kierowców, naliczania wynagrodzenia za pracę kierowcy, pozwoli uczestnikom zrozumieć i efektywnie stosować te przepisy w swojej codziennej pracy.
PROGRAM
Przygotowanie do kontroli Państwowej Inspekcji Pracy z czasu pracy kierowców
- Nawiązanie stosunku pracy z kierowcą - na co organy kontrolne zwracają szczególną uwagę
- wymagania dotyczące umów o pracę kierowców
- informacja o warunkach zatrudnienia
- oświadczenia kierowcy
- obowiązkowe dokumenty
- Kary transportowe i odpowiedzialność za naruszenia
- Środki prawne, jakie może zastosować inspektor pracy w przypadku stwierdzenia naruszeń z zakresu czasu pracy kierowców
- Praktyczne i przystępne omówienie ustawy o czasie pracy kierowców
- Okresy wliczane do czasu pracy kierowców
- Okresy niewliczane do czasu pracy
- Odpoczynki dobowe i tygodniowe
- Doba pracownicza
- Systemy i rozkłady czasu pracy
- Praca w godzinach nadliczbowych
- Praca w porze nocnej
- Ewidencja czasu pracy
- Obowiązki pracodawcy
- Wynagrodzenia za pracę kierowcy
- Błędy przy przeprowadzaniu szkoleń BHP i badań lekarskich
- Jak rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem i nie popełnić błędu
-oświadczenie o rozwiązaniu stosunku pracy
- Rozliczenie czasu pracy kierowcy a nieprawidłowości ujawnione w czasie kontroli
- Umowa o pracę a umowa zlecenie – czym się kierować przy wyborze formy zatrudnienia dla kierowcy.
- dopuszczalne zapisy w umowie zlecenia kierowcy.
- Jak unikać kary nałożonej przez Inspektora PIP - omówienie kluczowych zagadnień mających wpływ na powstanie wykroczeń przeciwko prawom pracownika
- Indywidualne konsultacje z uczestnikami szkolenia
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
- komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia sprawnego przebiegu zajęć, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
OPŁATA
- 300,00 zł/ osoby dla członków wspierających Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej SKwP, posiadających opłaconą składkę
- 330,00 zł/ osoby dla pozostałych podmiotów gospodarczych i osób fizycznych
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu zajęć, które zostanie wysłane pocztą elektroniczną na adres podany w formularzu zgłoszenia.
INFORMACJE DODATKOWE
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie formularza zgłoszenia (poniżej „zapisz się”) oraz dokonanie wpłaty na nasze konto:
Beskidzki Bank Spółdzielczy 13 8111 0009 2001 0031 4312 0001
do dnia roboczego poprzedzającego zajęcia.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć z przyczyn od siebie niezależnych, jak np. w przypadku, gdy do dnia poprzedzającego realizację należność ureguluje zbyt mała ilość osób. Informacja o ewentualnym odwołaniu zajęć zostanie wysłana drogą mailową.
Odstąpienie od zajęć musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) najpóźniej do godz. 12:00 przedostatniego dnia roboczego poprzedzającego zajęcia. Odstąpienie w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów zajęć przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w zajęciach nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności..
Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.