TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA
- 20 lutego 2025 r. od godz. 09.00 do 14.00 (6 godz. lekcyjnych)
- Szkolenie prowadzone jest w formule on-line. Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.
WYKŁADOWCA
Piotr Kowerdej
TRENER I SPECJALISTA DS. STRATEGII FINANSOWYCH ORAZ PRAWA PODATKOWEGO
Twórca firmy Rewolucja Umysłów. Dyrektor ds. strategii finansowych w firmie Virako Sp. z o.o. Specjalizuje się w podatku VAT ze szczególnym uwzględnieniem aspektów obrotu transgranicznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w działalności trenerskiej. Przeprowadził ponad 2000 szkoleń o tematyce związanej z prawem podatkowym. Przez ponad 15 lat menadżer działu podatkowego w firmie audytorskiej. Współpracuje z wieloma firmami w całej Polsce. Szkolenia i kursy prowadzi w formie warsztatowej poprzez rozwiązywanie case studies konkretnych przypadków podatkowych.
OPIS
W praktyce nie da się uciec od tematu rozliczania korekt. Każdy podatnik musi się zmierzyć z problematyką korekt zwiększających, faktur pustych, kosztów na przełomie okresów rozliczeniowych, brakiem potwierdzeń faktur korygujących itp. Podczas szkolenia przeprowadzimy uczestników w bardzo przystępny, przejrzysty sposób przez arkana wiedzy podatkowej łącząc VAT, CIT i PIT. Z pewnością słuchacze nabędą nowe umiejętności, dowiedzą się również -co będzie pewnym zaskoczeniem dla nich, że to co wydawało się oczywiste wcale takim nie jest, zwłaszcza jeżeli chodzi o korekty u nabywcy zmniejszające. Uczestnicy otrzymają wiele interesujących zestawień, a podczas szkolenia rozwiążemy kilkanaście istotnych przykładów z możliwością oczywiście uwzględnienia tematów zaproponowanych na czacie. Polecamy Państwu ten projekt gdzie będzie również czas na DICTUM-FACTUM.
PROGRAM
1. Zasady rozliczania korekt w świetle ustaw o podatkach dochodowych – brak synchronizacji z pierwotnym przychodem i kosztem.
2. Jaki wpływ na księgowanie korekt ma fakt, że księgi rachunkowe są otwarte?
3. Podział dokumentów korygujących w świetle prawa podatkowego.
4. Jakie przyczyny uprawniają podatnika do wystawienia faktur korygujących w świetle przepisów prawa oraz bogatego orzecznictwa.
5. Rozliczanie faktur zmniejszających na tle ustaw podatkowych – powiązania VAT, CIT, PIT.
6. Ćwiczenia łączące w sobie wszystkie podatki.
7. Problematyka rozliczenia korekt zwiększających po stronie sprzedającego – pułapki.
8. Jak należy się zachować, gdy otrzymujemy jako nabywca korekty na minus – zaskoczenia.
9. Jak eliminować ryzyka podatkowe.
10. Korekty dotyczące podzielonej płatności.
11. Dokumentowanie korekt.
12. Zadanie łączące wszystkie poziomy wiedzy.
13. Kiedy faktury korygujące zmniejszające VAT nie podlegają ujęciu w JPK?
14. Korygowanie wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz importu usług.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
- komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia sprawnego przebiegu zajęć, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.
OPŁATA
- 300,00 zł/ osoby dla członków wspierających Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej SKwP, posiadających opłaconą składkę
- 330,00 zł/ osoby dla pozostałych podmiotów gospodarczych i osób fizycznych
Cena obejmuje:
- wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
- zaświadczenie o ukończeniu zajęć, które zostanie wysłane pocztą elektroniczną na adres podany w formularzu zgłoszenia.
INFORMACJE DODATKOWE
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie formularza zgłoszenia (poniżej „zapisz się”) oraz dokonanie wpłaty na nasze konto:
Beskidzki Bank Spółdzielczy 13 8111 0009 2001 0031 4312 0001
do dnia roboczego poprzedzającego zajęcia.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć z przyczyn od siebie niezależnych, jak np. w przypadku, gdy do dnia poprzedzającego realizację należność ureguluje zbyt mała ilość osób. Informacja o ewentualnym odwołaniu zajęć zostanie wysłana drogą mailową.
Odstąpienie od zajęć musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) najpóźniej do godz. 12:00 przedostatniego dnia roboczego poprzedzającego zajęcia. Odstąpienie w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów zajęć przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w zajęciach nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności..
Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.