Miasto:
Bielsko-Biała
Typ:
szkolenie
Tryb:
Jednodniowy on-line
Opłata:
370,- zł od osoby
350,- złod osoby dla członków wspierających Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej SKwP, posiadających opłaconą składkę
Terminy

TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA

  • 22 listopada 2024 r. od godz. 09.00 do 14.45 (7 godz. lekcyjnych)
  • Szkolenie prowadzone jest w formule on-line, (tzw. webinar). Każdy uczestnik dzień wcześniej otrzyma link z dostępem do platformy.

WYKŁADOWCA

Katarzyna Furmańczyk – licencjonowany doradca podatkowy, posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie zatrudnienia w organach podatkowych, gdzie kierowała pracą osób zajmujących się zagadnieniami z zakresu postępowań podatkowych czy kontroli podatkowej.

Doświadczony wykładowca, przeprowadziła setki szkoleń dla, pracowników działów kadr i płac, biur rachunkowych, przedsiębiorców a także dla pracowników organów podatkowych, absolwentka UŁ, w tym studiów podyplomowych prawa podatkowego, prawa Unii Europejskiej oraz rachunkowości.

PROGRAM

I. Dodatkowe świadczenia na rzecz pracowników i osób niezatrudnionych w firmie, w tym:
1. Imprezy integracyjne, spotkania okolicznościowe z udziałem pracowników, zarządu, osób towarzyszących, kontrahentów – źródło finansowania, możliwość rozpoznania kosztu a przychód uczestnika
2. Prezenty, upominki, gadżety, świadczenia okolicznościowe – koszt podatkowy czy reprezentacja, przychód czy darowizna,
3. Samochód służbowy używany do celów prywatnych – wydatki na samochód w kosztach firmy a obowiązek ustalenia przychodu u korzystającego
4. Sfinansowanie zakwaterowania pracownikom oddelegowanym – wydatek w interesie pracodawcy czy pracownika,
5. Opłacenie noclegu, zleceniobiorcy, członka rady nadzorczej a koszt spółki, możliwość zwolnienia w PIT.
6. Konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe zarządu a rozpoznanie kosztu spółki.

II. Świadczenia finansowane przez pracodawcę wynikające z innych ustaw
1. Dokształcanie i doskonalenie zawodowe, w tym szkolenie pracownika, zleceniobiorcy, kontrahenta a możliwość uznania kosztu i zasady zwolnienia w PIT. Wydatki na szkolenie przyszłego pracownika – możliwość zaliczenia do kosztów, gdy pracownik nie podejmie pracy.
2. Świadczenia wynikające z przepisów bhp – podstawowa opieka medyczna pracownika, członka zarządu, zleceniobiorcy (w tym okulary, badania okresowe) – omówienie czy i kiedy świadczenia uznane zostaną za koszt podatkowy, czy świadczenie takie należy opodatkować podatkiem pit,
3. Napoje, posiłki dla zleceniobiorcy i zarządu – konieczność zapewnienia, możliwość zaliczenia do kosztów a przychód świadczeniobiorcy,
4. Przykłady świadczeń na rzecz wspólników, członków rady nadzorczej – możliwość zaliczenia do kosztów spółki, zasady rozliczenia przychodu w PIT.

III. Działalność socjalna firmy
1. Odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych a koszty podatkowe.
2. Przykłady świadczeń finansowanych ZFŚS i ich efekt podatkowy u otrzymującego (voucher’y, bilety, karnety, dopłata do wypoczynku).
3. Działalność socjalna finansowana ze środków obrotowych.
4. Zapomogi i źródła ich finansowania.

IV. Inne świadczenia finansowane przez firmę
1. Podróże służbowe – świadczenia zapewniane w ramach podróży służbowej (noclegi, opłaty za autostrady, parkingi, koszty ubezpieczenia, rozliczenie wyżywienia) – zasady stosowania zwolnienia z PIT, rodzaje i udokumentowanie wydatków delegacyjnych a ich zaliczenie w koszty podatkowe.
2. Odszkodowania i odsetki – przykłady świadczeń, zasady stosowania zwolnienia z PIT, możliwość zaliczenia do kosztów firmy. Dokumentowanie wypłat.
3. Konkursy, programy lojalnościowe, sprzedaż premiowa – koszt firmy, obowiązki płatnika PIT.
4. Konsekwencje podatkowe świadczenia na rzecz byłych pracowników.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

  • komputer lub urządzenie mobilne ( telefon, tablet ) z głośnikiem oraz dostęp do Internetu. Dla zapewnienia sprawnego przebiegu zajęć, zalecamy korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarki Chrome, Safari, Firefox, Opera lub Edge.

OPŁATA

  • 350,00 zł/ osoby dla członków wspierających Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej SKwP, posiadających opłaconą składkę
  • 370,00 zł/ osoby dla pozostałych podmiotów gospodarczych i osób fizycznych

Cena obejmuje:

  • wykład wraz z autorskimi materiałami szkoleniowymi
  • zaświadczenie o ukończeniu zajęć, które zostanie wysłane pocztą elektroniczną na adres podany w formularzu zgłoszenia.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wypełnienie formularza zgłoszenia (poniżej „zapisz się”) oraz dokonanie wpłaty na nasze konto:

Beskidzki Bank Spółdzielczy 13 8111 0009 2001 0031 4312 0001 

do dnia roboczego poprzedzającego zajęcia. 

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć z przyczyn od siebie niezależnych,  jak np. w przypadku, gdy do dnia poprzedzającego realizację należność ureguluje zbyt mała ilość osób. Informacja o ewentualnym odwołaniu zajęć  zostanie wysłana drogą mailową.

Odstąpienie od zajęć musi nastąpić bezwzględnie w formie pisemnej (za pośrednictwem poczty mailowej) najpóźniej do godz. 12:00 przedostatniego dnia roboczego poprzedzającego zajęcia. Odstąpienie w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów zajęć przez zgłaszającego w wysokości 100%. Nieuczestniczenie w zajęciach nie skutkuje zwrotem wpłaconej należności..

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. 

ul. Wrzosowa 33
43-300 Bielsko-Biała

tel.33 811 84 04
tel. 33 811 68 90

biuro@bielsko.skwp.pl

BBS13 8111 0009 2001 0031 4312 0001